|
01.08.2019
НА МЕМОРІАЛІ ГЕОРГІЯ КІРПИ ПЕРЕМІГ ВАДИМ ПЕТРОВСЬКИЙ
Федерація шахів м.Ужгорода – одна з найактивніших в нашому краї. Візитною карткою цієї громадської організації, яку ось вже 14 років поспіль очолює справжній ентузіаст давньої гри Семен Найгебавер, є численні і відмінно організовані масові турніри, що відбуваються в місті над Ужем. Серед таких традиційних змагань – Меморіали Степана Ткаченка, Тиграна Петросяна, Кубок ПАДІЮНА, міська «Біла тура» і, звичайно ж, турнір пам’яті Георгія Кірпи, про який, власне, і піде мова.
Ім’я колишнього міністра транспорту і зв’язку України Георгія Кірпи добре відоме закарпатцям. Адже Георгій Миколайович заслужив у наших краян високий авторитет і щиру повагу. Саме тут, на Срібній Землі, він розпочинав свій славний трудовий шлях, а в обласному центрі, вже будучи міністром, ініціював та в рекордно короткий термін втілив у життя реконструкцію і будівництво чудового сучасного залізничного вокзалу, який не соромно показати закордонним гостям.
Вдячні ужгородці пам’ятають Георгія Кірпу. Привокзальна площа носить його ім’я, а всередині вокзалу Герою України встановлено бюст, у підніжжя якого завжди стоять живі квіти. Крім того, кожного року в кінці липня – на початку серпня відбувається меморіальний шаховий турнір, присвячений пам’яті видатного державного діяча. 27 липня ц.р. пройшов вже чотирнадцятий за відліком подібний турнір. Його організаторами вже традиційно стали профспілка Ужгородської залізниці, управління молоді та спорту ОДА та обласна шахова федерація.
Як і в попередні роки, Меморіал Кірпи вирізнявся масовістю та чудовою організацією. Величезна заслуга в цьому належить голові профкому залізниці, натхненному ентузіасту шахів і спорту взагалі Ярославу Афтанасу.
Змагання відбулися в шаховому клубі СЦД «Ювентус» за участі 50 гравців. За солідні турнірні призи боролися 5 міжнародних та ФІДЕ майстрів, 17 кандидатів в майстри та 28 першорозрядників. Окрім шахістів Ужгорода, Мукачева, Берегова, Виноградова, Рахова і Хуста, до боротьби за першість долучилися троє гравців з Києва та один зі Львова. Спортсмени грали за регламентом швидких шахів ( по 15 хвилин) у вісім турів.
Оскільки кваліфікаційний склад учасників виявився досить потужний, цілком природно очікувалася напружена боротьба за звання переможця. Але усі прогнози виявилися спростованими через надзвичайно потужну гру, яку продемонстрував 12-річний вихованець Мукачівської шахової школи Вадим Петровський. Неймовірним стартовим ривком з шести перемог поспіль Вадим фактично «розметав» головних конкурентів по різних кутках шахівниці, причому серед цих шести трофеїв опинилися три майстерські «скальпи». У передостанньому сьомому турі лідер нарешті пригальмував, зробивши нічию, але переможним «контрольним» пострілом в останній партії забезпечив собі з 7,5 очка беззаперечну перемогу у меморіальному турнірі. Блискучий успіх юної надії закарпатських шахів!
Якщо чемпіонські лаври для конкурентів виявилися недосяжними, то за подальші призові місця боротьба між ними виявилася досить жорсткою. Тут досвід таки дався взнаки. Фінішну стрічку з 6 очками пересікли міжнародні майстри з Ужгорода Богдан Боршош, Юрій Довжик та кмс з Виноградова Сергій Русанов. Сергій успішно зіграв у турнірі, постійно перебував у групі лідерів, але через найнижчий коефіцієнт вдовольнився лише четвертим призом. «Срібло» ж дісталося Богдану Боршошу, а «бронза» Юрію Довжику.
В турнірі було встановлено багато інших призових номінацій. Серед ветеранів, старших за 60 років, весь п’єдестал дістався ужгородцям: Василю Ганзе, Михайлу Бемаку та Володимиру Рижонкову.Також нагороди вибороли найсильніші серед: жінок – мукачівка Юлія Данкулинець, залізничників – Василь Гуйван (Мукачево), школярів – Микола Доманський з Ужгорода, представників «Інваспорту» -- Олексій Дьордяй (Ужгород). Спеціальний приз за нев’янучу майстерність отримав найстарший учасник – 85-річний мукачівець Тіберій Прібек.
Завдяки щирій організаційній та фінансовій підтримці з боку Міжнародної громадської організації «Фонд імені Георгія Кірпи», керівництва Ужгородської залізничної профспілки та управління молоді та спорту ОДА, провідні шахісти краю були забезпечені достойними призами, смачним обідом та комфортними умовами для шахової творчості.
Аркадій ВОРОВИЧ
|
|||
|
© 2010 Міжнародної громадської організації |
Разработка сайта SiteShvidko |