УкраїнськоюВчора Сьогодні Завтра

06.07.2014

       

          З глибоким сумом зустріла наша Україна звістку про кончину одного з найбільш значущих православних ієрархів - предстоятеля Української православної церкви Митрополита Київського і всія України Володимира. П'ятого липня 2014 року, за волею Божою, перестало битися серце надзвичайно духовної людини, християнина, пастиря за покликанням Божим, якій завжди ставив духовні проблеми вище за політичні. Свою першу проповідь владика Володимир почав словами: «Я прибув не у відрядження і не з-за кордону, я прибув на рідну землю служити людям і незалежній Україні». І всі ці роки Він натхненно служив Богові і України. Блаженніший Митрополит Володимир є почесним доктором кількох університетів і наукових закладів світу, дійсним членом Міжнародної академії інформатизації (при  Екологічній і Соціальній раді ООН) та Міжнародної кадрової академії Ради Європи.   Протягом останніх п’яти років МГО «Фонд ім. Г.М.Кірпи» активно співпрацювала   з  Українською православною церквою за підтримкою Митрополита Володимира.   Найбільше Владика любив спілкуватися з дітьми, саме тому за його благословенням проводилися дитячі заходи, які отримали девіз «З Богом у серці»

     Блаженніший митрополит Володимир знайшов воістину заслужений найвищий авторитет в українському суспільстві. Навіть ті, хто не поділяв його переконань, не могли не ставитися до нього з особистою повагою. Це сприяло збереженню гідних, конструктивних відносин Української Православної Церкви з державою, успішному діалогу в ім'я блага народу з політичними діячами незалежно від їх поглядів. По слову апостола - «він для всіх був усе, щоб спасти бодай деяких» (1 Кор. 9:22).

       «Народжені в Київській купелі, ми сьогодні несемо відповідальність за збереження цієї духовної спадщини. Чи зберігаємо ми заповіти нашого великого просвітителя? Наскільки наше життя наповнене тими християнськими ідеалами, заради яких святий Володимир хрестив Русь? » - з такими питаннями звертався  Блаженніший Володимир до нас. Тепер, коли наш предстоятель стоїть перед престолом Божим всім нам потрібно буде кожною хвилиною свого життя відповідати на ці запитання самостійно. Митрополит Володимир залишив нам багату спадщину  своїх проповідей,творів, віршів. Він залишиться в кожному православному серці частиною батьківської молитви та  опіки, пасторської турботи на настанови.

 

Вічна і вдячна пам'ять новопреставленому

 Блаженнішому митрополиту Володимиру!

Ф О Т О